Albüm Hakkında Ana Sayfa Neden Ninniler? Ninnilerin Sözleri Seslendiren Müzik Yönetmeni ana sayfa Basında Bizim Ninniler

 

 

Çan Müzik'in sitesine gider

İstek, öneri ve toptan siparişleriniz için bilgi@gunboyu.com

 

SESLENDİREN - Mircan Kaya Kimdi?

1963 yılında, Batum göçmeni bir ailenin kızı olarak doğdu. İlk çocukluk yıllarını Artvin'de geçirdi. Nişantaşı Kız Lisesini bitirdikten sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği okudu. Üniversitenin son yılında burslu öğrenci olarak Ürdün'e gitti. Daha sonra, Boğaziçi Üniversite'sinde Deprem Mühendisliği üzerine ihtisas yaptı.

Kendini bilmediği zamanlardan beri şarkı söylüyor. Gitar çalmaya 12 yaşında başladı. Üniversite yıllarında arkadaşları ile kurdukları senfonik rock grubunda kendi bestelerini amatör düzeyde kalarak seslendirdiler. Aynı yıllarda üniversitenin klasik türk müziği korosunda şarkı söyledi. Lise ve üniversite yıllarında folklor oynadı.

Mezun olmadan mühendislik yapmaya başladı. Uluslar arası projelerde görev aldı. Müziği ve mühendisliği birlikte sürdürmeye çalıştı. Parlak bir akademik ve mesleki yaşantısı oldu. Fransa, Almanya, İngiltere, Mısır, Ürdün, Suriye, Cezayir, Azerbaycan, İtalya, Kanada gibi ülkeleri kapsayan çok renkli, çok uluslu bir yelpaze üzerinde sürdürdü yaşamını.

İki çocuk annesi olup halen Bir İtalyan firmasının Türkiye temsilcisi olarak deprem teknolojileri üzerine çalışıyor ve şarkı söylüyor. Geleneksel müzik yorumları içeren bir albümü yakında piyasaya çıkacak.

En çok yolları ve yolculukları ve yollarda şarkı söylemeyi seviyor. Sokak müzisyenlerinin arasında kaybolmak ve bir kaldırımda enstrümanıyla şarkı söylemek onun için müzikte ulaşılabilecek en ileri nokta.

 

 

 

 

 

 

Telefonla sipariş
vermek için
hemen arayın.
(212) 621 46 33
(212) 621 46 34

(Hafta içi mesai saatleri içinde)